Na dovolenku v čistom aute! Ako na klímu a sedačky?

Autom na dovolenku cestuje ročne až polovica všetkých dovolenkárov. Či už sú to každodenné výjazdy za zážitkami alebo dve dlhé cesty – jedna tam a jedna späť, vždy treba myslieť na pohodlie a spokojnosť všetkých cestujúcich. Vaša dovolenka sa totiž začína už v momente, keď na ňu vycestujete. Nenechajte si tento začiatok pokaziť kýchaním z prachu v klíme ani špinou na sedadlách.

Klimatizáciu v aute treba čistiť minimálne dvakrát ročne – tesne po zime a práve pred dovolenkou. Neprečistená klíma je ideálnym prostredím pre vznik plesní a do auta vpúšťa päťnásobne viac baktérií, než sa bežne nachádza vo vzduchu. Ak sa vám nechce na čistenie minúť nemalé peniaze v servise, výbornou alternatívou je ozónovanie. Dezinfekcia ozónom dokáže účinne zničiť takmer 100% vírusov v klimatizácii aj interiéri vozidla. Cena ozónovania pritom často nepresahuje sumu 20 €. Ozón prenikne do všetkých škár a za necelú hodinku môžete nasadnúť do vydenzifikovaného auta.

Špinavé sedadlá zas zachráni hĺbkové tepovanie. Vysokotlakové čističe vstrieknu do poťahu vodu s čistiacim prostriedkom, ktorý naviaže všetky nečistoty a následne ju vytiahnu von. Sedadlá zostávajú čisté a len trochu vlhké. Tepovanie ich navyše rozvonia a vráti im zašlú farbu. Rovnakým spôsobom sa dá vyčistiť aj celé čalúnenie a kufor. Tento proces je však pomerne náročný a preto je lepšie kontaktovať profesionálny tepovací servis, ktorý sa o vaše auto postará. Príkladom je firma Tepujem.sk, ktorá vám tepovací stroj požičia, alebo príde priamo k vám a vytepuje či vyozónuje celé auto kvalitne a za rozumnú cenu.

Potom už stačí len vysprchovať koberčeky, skontrolovať technický stav a auto je pripravené na akúkoľvek trasu.