Citroën C4 Cactus: Slovenské cesty budú zrazu v lepšom stave

Nová generácia modelu C4 Cactus automobilky Citroën prešla zmenou, ktorú uvidíte aj na papieri – značka radí toto vozidlo do kategórie hatchbackov, pričom predchádzajúci model patril ešte ku kompaktným crossoverom. Čo sa však zmenilo v skutočnosti? Citroën C4 Cactus je aj v novej verzii podobne robustný a vďaka odpruženiu s tlmičmi s progresívnymi hydraulickým dorazmi  sľubuje pohodlnú jazdu aj na hrboľatej poľnej ceste. Nová generácia však prináša hneď niekoľko noviniek, ktoré bez obáv môžeme označiť „vylepšenia“.

Rozdiel uvidíte už na prvý pohľad

Ako to už býva zvykom, značka Citroën si aj pri modeli C4 Cactus dala obzvlášť záležať na dizajne. Karoséria zaujme svojimi čistými tvarmi a jednoliatosťou, ktorú výborné dopĺňajú a pokojne to nazvime aj „rozbíjajú“ jej ochranné prvky.

Milovníkov dizajnu poteší vznášajúca sa strecha, dynamické svetlomety, riešenie skiel, ale aj možnosť vybrať si z 31 rôznych kombinácií vzhľadu vozidla – vybrať si môžete z 9 farieb laku a 4 balíčkov Pack Color. Citroën C4 Cactus neprestane robiť dojem ani v interiéri: veľkým plusom je priestrannosť vozidla, obzvlášť na mieste vodiča, počítať tiež môžete s kvalitnými materiálmi a intuitívnym usporiadaním stredného panelu.

Keď komfortná jazda nie je len fráza

Nebýva výnimkou, že výrobca sľubuje komfortnú jazdu, no na ceste vodič zistí, že ostalo iba pri slovách. Značka Citroën to však pri modeli C4 Cactus dokonalo dodržala – hlavným strojcom tohto úspechu je už spomínaný vyladený podvozok s prelomovým odpružením. Vďaka nemu budete stav slovenský ciest vnímať až podozrivo pozitívne.

Nemalú zásluhu na komfortnej jazde majú však i sedadlá Advanced Comfort, ktoré vás dostanú neuveriteľným pohodlím vďaka špeciálnej pene. Zabudnúť by sme nemali ani na vyladené trojvalce pod kapotou, v ponuke sú benzínové motory 1.2 PureTech (60 kW, 81 kW, 96 kW) a štvorvalcový turbodiesel 1.5 BlueHDi ( 75 a 88 kW), ktoré zaujmú nielen svojou svižnosťou, ale tiež spotrebou.

V Citroëne mysleli aj na nové technológie

Citroën si dal záležať na vzhľade, komfortnej jazde, no nezabudol ani na najmodernejšie technológie. Prvou kategóriou sú asistenčné systémy, ktoré sa postarajú o to, aby vaša jazda bola bezpečnejšia, príjemnejšia a tiež jednoduchšia. K dispozícii je až 12 asistenčných systémov, napríklad prídavné osvetlenie do zákrut, parkovací asistent či systém automatického núdzového brzdenia. Milovníkov moderných technológií zase potešia prepracované možnosti prepojenia vozidla so svojimi mobilnými zariadeniami.

Chcete si vyskúšať Citroën C4 Cactus naživo? Navštívte stránku www.finalcd.sk a dohodnite si vlastný termín testovacej jazdy.