5 inovatívnych kusov nábytku, ktoré dokonale zmenia vašu kanceláriu

Ako vnímate vaše pracovné prostredie? Je office centrum, kde trávite svoje dni, zariadené funkčne a štýlovo, alebo sa v ňom cítite skôr nepohodlne? Kancelárie v Bratislave, Košiciach či kdekoľvek inde na Slovensku sa čoraz viac snažia sledovať trendy zo zahraničia. A tým najvýraznejším je, aby sme sa v kancelárii cítili komfortne. Ako to ale dosiahnuť?

Nudný priemer verzus inovácie

Ak ste niekedy zariaďovali kanceláriu, čo nesmelo chýbať vo vašom nákupnom vozíku? Pracovný stôl, dobrá stolička, určite nezabudnúť na smetný kôš! Praktické, ale také nudné. Kto pracuje dennodenne v kancelárii vie, že mať dobrý stôl aj ergonomickú stoličku či kreslo je fajn, ale čo skutočne zvýši pracovný výkon, sú invatívnejšie kúsky nábytku. To však chce v prvom rade novátorských šéfov a originálny prístup. Našťastie, ponuka kancelárií u nás je stále lepšia a lepšia. Nik vám síce stopercentne nezaručí, že netradične riešené sedenie či porady, ako ich nepoznáte, zázračne nabudia vašu produktivitu, ale za pokus to rozhodne stojí. Najmä, ak máte už dlhšie pocit, že stagnujete a vaša tvorivosť a všetky nápady sú v nenávratne. Čo tak si oživiť pracovné prostredie pestrými farbami a netradičnými kúskami nábytku?

  1. Stôl plný mlieka

Pracovný stôl “The Milk Desk” je stôl s inovatívnym dizajnom, ktorý je vďaka svojmu bielemu povrchu a zaobleným rohom neprehliadnuteľný. Dokáže sa elektronicky posúvať hore a dolu, má zabudovaný systém na ukrytie káblov aj štyri praktické priehradky, ktoré môžu byť použité na uskladnenie vecí, ako smetný kôš alebo si z neho spravíte akvárium.

  1. Predeľovacie steny

Softwall, t.j. jemná, mäkká stena je výborným spôsobom, ako si možno veľmi flexibilne, kedykoľvek sa vám uráči predeliť miestnosť na dve časti. Je vyrobená z papiera s plsteným jadrom a je skvelá aj preto, že nepohlcuje všetko svetlo v miestnosti (najmä tá biela) a tlmí zvuky. Naviac je veľmi praktická. Stočíte ju do rôznych tvarov a v prípade, že stenu nepotrebujete, ju len jednoducho zrolujete a odložíte.

  1. Sedacie vaky

Čoraz obľúbenejšie sedacie vaky už dávno nie sú iba módnym výstrelkom. Osvedčili sa ako doma, tak v kanceláriách, najmä v oddychových miestnostiach, pretože sú dokonale pohodlné a prispôsobivé. No prečo na nich nezorganizovať aj poradu? O koľko uvoľnenejší a kreatívnejší by ste boli? Len si to predstavte.

  1. Pohovkové porady

Kto nechce sedací vak, má pohovku. A na nej sa pekne-krásne všetci usadia a riešia, čo je treba vyriešiť. Nepochybujeme, že v takejto kancelárii nie je vôbec chuť na hádky.

  1. Kúsok prírody

Oživiť si kanceláriu nie je nikdy na škodu. Niekde to vyriešia akváriom, iní sú o dosť radikálnejší. Čo tak stena z drevených polien? Vyzerá úžasne, má dokonalú akustiku a veľmi originálnu štruktúru. A čo vzpruží znudený kolektív viac, ako postavenie takejto steny vlastnými rukami? Verte, že máločo.

Za všetkým je teda nábytok? On môže za to, či sme/nie sme v práci výkonní a aké sú medzi nami vzťahy?  Zrejme celkom nie, ale isté je, že aj originalita nábytku do istej miery odráža celkovú náladu vo vašej kancelárii. Veď kto už by mal veselú náladu, keď je obklopený sivým plastom v sterilnej miestnosti bez jedinej živej farby? Prečo je to tak? To musíme všetci sedieť za rovnako nevábnym stolom a zamračene hľadieť do monitorov? Naozaj to inak nejde?

Ale ide, len to chce odvahu. Odvahu niečo zmeniť. Možno by stálo za to, dať možnosť každému zamestnancovi, nech si sám vyberie, zariadi, dotvorí. V pracovnom prostredí podľa našich predstáv budeme istotne spokojnejší a uvoľnenejší. A to je tou najväčšou motiváciou, aby sme naštartovali svoje pracovné motory na maximum, súhlasíte?

 

zdroj: http://www.kancelarie.sk/poradna/12-sposobov-ako-vytazit-co-najviac-z-prostredia-vasej-kancelarie

Autorské právo: ismagilov / 123RF Reklamní fotografie